ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7964578
*
nr 796 4578
Spegel
Senempire, längd: 73
Kondition: skada
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2012
kl 19:46:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 15:34:56
1
300 kr
10/12 06:48:16
2
500 kr
10/12 16:58:54
3
400 kr
10/12 17:01:04
3
500 kr
10/12 17:32:38
4
800 kr
10/12 19:33:45
5
800 kr
10/12 19:34:08
5
1.000 kr
10/12 19:40:57
4
1.000 kr
10/12 19:41:52
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senempire spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
Kondition: skada
nr 796 4578
Spegel
Senempire, längd: 73
Kondition: skada
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 15:34:56 | 1 | 300 kr |
10/12 06:48:16 | 2 | 500 kr |
10/12 16:58:54 | 3 | 400 kr |
10/12 17:01:04 | 3 | 500 kr |
10/12 17:32:38 | 4 | 800 kr |
10/12 19:33:45 | 5 | 800 kr |
10/12 19:34:08 | 5 | 1.000 kr |
10/12 19:40:57 | 4 | 1.000 kr |
10/12 19:41:52 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Senempiren
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Till ursprunget en tysk inredningsstil vid år 1820-40. Namnet uppkallat efter och två skämtfigurer Biedermann och Bummelmeijer.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senempire spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51